Komentarze: 0
W poprzednim poście tak zupełnie pokrótce opisałam najbardziej znane rodzaje materaców. W tym natomiast chciałabym już konkretnie skupić się na modeleach wykonanych z lateksu. To moim zdaniem jedne z najtrwalszych i najzdrowszych. A ich ogromnym plusem jest na pewno to, że ich dobieranie wcale nie jest trudne.
Doskonały i bardzo szczegółowy poradnik znalazłam na stronie supermaterace.com.pl. Tam znajdziecie dokładny opis tego, jak sobie poradzić z tym zadaniem. Ja natomiast bardziej skupię sie na zaletach.
Lateks to dość ciekawa pianka. Jest zazwyczaj połączeniem naturalnego kauczuku z kauczukiem uzyskiwanych sztucznie. Jest wodoodporny, a jednocześnie doskonale przepuszcza powietrze. Jest też bardzo wytrzymały - bez względu na to, ile razy byśmy go nie odginali, zawsze wróci do pierwotnego kształtu, a to oczywiście nie jest bez znaczenia, jesli chodzi o materace. No i nie pochałania kurzu, a więc właściwie jest idealny dla alergików.
Jak widzicie to całkiem spora ilość zalet, pewnie też dlatego lateksowe materace są tak popularne. Kto będzie z nich zadowolony.
Na pewno są idealne dla alergików, i to w każdym wieku. W przypadku tego typu materiału, mamy 100% pewność, że nie będziemy sie borykać z kurzem i roztoczami. Jest to więc doskonała propozycja dla niemowląt - to zresztą na dzień dzisiejszy jeden z najbardziej popularnych materiałów w tej grupie materaców. Dzieci, młodzież i dorośli mogą spokojnie korzystać z takich materaców.
Druga zaleta czyli wytrzymałość, świetnie sprawdzi się przy modelach dla młodzieży i dzieci. Jeśli komuś zależy przede wszystkim na trwałości, to właśnie lateks jest najlepszą propozycją. Nie będzie się zniekształcał nawet przy bardzo dynamicznym użytkowaniu.
Czy więc modele tego typu maja jakies wady ? Jeśli są wykonane w całości z naturalnego lateksu, to sa stosunkowo drogie. Poza tym zdarza się, bardzo rzadko wprawdzie, uczulenie na piankę lateksową. Ale osoby uczulone zazwyczaj zdają sobie z tego sprawę.
I to wlaściwie tyle, trudno znaleźć więcej wad lateksowych materaców. Na pewno dużym plusem jest też dobieranie twardości. Zazwyczaj mamy tutaj tylko dwie: H2 i H3, a więc wybór jest bardzo prosty.